Az Alapítványról

Iskolaegészségügyi Szakmai Műhely már 1996-óta működik, de önálló jogi keretek között csak 1999.-től, ekkor lett a teljes neve: Iskolaegészségügyi Szakmai Műhely Közhasznú Alapítvány. Az egész ország területén segítjük a főállású iskola- ifjúsági orvosokat, védőnőket ill. azon körzeti gyermekorvosokat és védénéket, akik fontosnak tartják az iskolai egészségmegérzé munkát.

Az Alapítvány céljai és tevékenységi körei:

Az iskola-egészségügyi hálózat szakmai fejlesztése, tárgyi és munkafeltételeinek biztosítása. Országos szintű módszertani bázis létrehozása, minéségbiztosítási paraméterek kialakítása.

Az iskola-egészségügyi hálózat által gondozott gyermekek és fiatalok, középiskolások széleskörű egészségnevelése, egészséges életmódra való oktatása. A gondozottak egészségének megérzése, betegségek megelézése.

Az iskola-egészségügyi hálózat által gondozottak körébél a veszélyeztetett és hátrányos helyzetű rétegek testi-lelki- szociális egészségének javítása, társadalmi esélyegyenléségük elésegítése.

Az iskola-egészségügyi hálózat által gondozottak személyiség fejlesztésének és önismeretének elésegítése.

Szakmai továbbképzések szervezése és tartása, tudományos tevékenység folytatása, finanszírozása.